wersja polska Polski English version English Deutsch version Deutsch Russian
paliwa drzewne
Drewno kominkowe Brykiety Pelety Węgiel drzewny Zrębki Zbiorniki  urządzenia
Drewno kominkowe Brykiety   Pelety   Węgiel drzewny   Zrębki   Zbiorniki  urządzenia

HS 20-110 kw HEITZMANN
Twoja półka zapytania zamów

widok ogólny
szczegóły
dodatki
















Producent:
Heitzmann-Polska
Dystrybutor:
Heitzmann-Polska
 


HS 20-110 kw HEITZMANN

Kotły na drewno HEITZMANN to po pierwsze funkcjonalność! Czy wiecie jaką długość polan wkłada się do kotłów Heitzmann? Od 50 cm do 100 cm! Trzeba przyznać, że bardzo ułatwia to życie w przypadku ładowania drewna. A między innymi do spalania szczap są one przeznaczone. Jeśli chcemy spalać drobne paliwo w postaci klocków, krótkich kawałków, zrębki, brykietów, czy węgla drzewnego to wykorzystujemy montowany w kotłach Heitzmann lej zsypowy. Wysypywanie drobnego paliwa z kosza nie jest tu żadnym problemem. Charakterystyczną cechą HS są wygodne, całkowicie szczelne a przy tym wspaniale otwierające się drzwiczki, na prawie całą szerokość kotła. Górne otwierają komorę wymiennika zapewniając bezpośredni dostęp do baterii płomieniówek. Przy takim dostępie czyszczenie kotła to zabawa. Dolne, bardzo duże, zamykają nie tylko popielnik ale i część grzewczą wprowadzanego powietrza. Zamontowane są w nich przepustnice powietrza. Jeden ruch ręki i wszystko widoczne, choćbyś nie chciał usuniesz zakurzenia. Podobnie duże drzwiczki wsadowe zapewniają pełny dostęp do paleniska. W przypadku stosowania drobnego drewna zamontowane mogą być leje wsypowe bardzo ułatwiające załadunek, a jest co ładować. Komora paleniskowa w kotłach HS to potęga. W najmniejszych jednostkach 80 kg - nie litrów, w największych aż 370 kg drewna. No cóż, jest to zrozumiałe jak się chce ładować palenisko co 18 godzin!

Po drugie logika i innowacyjność w każdym szczególe! Spójrzcie na zbliżenia. Od wewnętrznej strony drzwiczek nie wystaje żadna izolacja, którą mógłbyś uszkodzić podczas obsługi! Może to i drobiazg ale pozbawia nas problemów. Zerknijcie na schemat. Specjalny ruszt spowalniający opadanie żaru i jednocześnie zapewniający dostęp powietrza. Spaliny wciągane przez warstwowy palnik o unikalnej konstrukcji /plastra miodu/, wyposażony w dysze iniektorowe. Wprowadzane przez nie powietrze wywołuje ruch wirowy spalin, doprowadzając do równomiernego spalania. Wirujące spaliny unoszone są dalej w ceramicznej komorze dopalania. Tam też następuje końcowe utlenienie cząsteczek węgla. Kształt wkładek ceramicznych w prosty i skuteczny spsób zwiększa efektywność spalania. Jeśli ktoś już wymieniał wkładki ceramiczne, to wie co znaczy zapewnie bocznego dostępu do nich. Tak właśnie jest to pomyślane w HS. Odkręca się z boku panel i jest wszystko w zasięgu ręki, bez wchodzenia do kotła! Wymiana ciepła następuje w położonych u góry, poziomych bateriach płomieniówkowych. Są one ułożone w lekkim nachyleniu, tak by spaliny wędrowały zawsze do góry. Rozwiązanie to powiększa jednocześnie pojemność wodną kotła i poprawia wymianę ciepła. Efekt ponadprzeciętna sprawność, spalanie pozbawione zakłóceń, parametry emisji dużo poniżej najostrzejszych europejskich norm.

Po trzecie pełne sterowanie i kontrola! Za prawidłowy ruch spalin odpowiedzialny jest dwuzakresowy wentylator wyciągowy. Pokładowy komputer, zamocowany na górze kotła albo na panelu bocznym, steruje pracą wentylatora analizując dane z sondy spalin Lambda. Odpowiednio do potrzeb reguluje nadmuch pwietrza pierwotnego i wtórnego. Steruje również pracą modułów dopływu i odpływu wody w układzie z dodatkowym akumulatorem /zbiornikiem/ ciepła. Moduły do wyboru w kilku mniej lub bardziej rozbudowanych wariantach, reagujące na warunki pogodowe. Sterowanie można naturalnie dowolnie zaprogramować, ustawiając temperaturę odpowiednio do danego dnia lub jego pory. Tak wyposażone kotły Heitzmanna mogą funkcjonować w zintegrowanych systemach grzewczych, gdzie obok kotła do akumulatora ciepła podłączone mogą być również inne źródła ciepła takie jak solary, pompa cieplna, kominek a nawet inny kocioł np gazowy. Wychodząc naprzeciw rozwiązaniom systemowym firma Heitzmann produkuje również modułowe akumulatory ciepła w kształcie walca i prostopadłościanu. W ofercie znajduja sie również wolnostojące podgrzewacze ciepłej, użytkowej wody.

zobacz wszystkie produkty cena: 0 zł


HS 20-40 P.LC
HS 20-25 DUO
HS 45-55 P.LC
HS 60-100 P.LC
HS 110 P.LC
   
HS 20 P.LC, HS 25 P.LC
Wymiary: wysokość x szerokość x głębokość 1340 x 730 x 1235 mm
Wymiary otworu wsadowego: wysokość x szerokość 500 x 250 mm
Pojemność komory wsadowej, waga wsadu, długość szczap 165 litrów, 37-57kg, 60cm
Waga kotła, pojemność wodna, średnica czopucha 740 kg, 90 litrów, 15 cm i 18 cm dla HS 25 kw
HS 30 P.LC, HS 35 P.LC
Wymiary: wysokość x szerokość x głębokość 1550 x 860 x 1320 mm
Wymiary otworu wsadowego: wysokość x szerokość 600 x 350 mm
Pojemność komory wsadowej, waga wsadu, długość szczap 240 litrów, 65-80 kg, 60 cm
Waga kotła, pojemność wodna, średnica czopucha 1030 kg, 125 litrów, 18 cm

Logowanie

Login:
Hasło:
  pierwszy raz?- zarejestruj się
  zapomiałem hasła

Strona główna Kontakt
navinet LOGO AR-MEDIA - web design & development